Hoe wandel je langs molens die er niet meer zijn? Op 26 september laat historicus Maurice de Jongh zien waar ze ooit langs de Oude Maas stonden.

Historicus Maurice de Jongh neemt wandelaars mee langs plekken aan de Oude Maas waar vroeger de molens van Zwijndrecht het landschap bepaalden. Tijdens de wandeling van ongeveer anderhalf uur worden op zaterdag 26 september acht voormalige molenlocaties bezocht. 

Verdwenen molens in Zwijndrecht

Op de plek waar tegenwoordig misschien weinig meer aan dat verleden herinnert, vertelt De Jongh welke molen er stond en waarvoor die werd gebruikt. Hij neemt ook oude afbeeldingen mee, zodat je het verdwenen landschap weer een beetje voor je kunt zien. 
Dat landschap zag er vroeger behoorlijk anders uit. In de hele Zwijndrechtse Waard stonden ooit ongeveer 25 molens. Ze werden niet alleen gebruikt om graan te malen, want er waren ook watermolens, zaagmolens, oliemolens, rijstpelmolens en zelfs een papiermolen. Van al die molens zijn er tegenwoordig nog maar twee over 

In De Vergulde Swaen

De wandeling sluit mooi aan op de tentoonstelling Molens in de Zwijndrechtse Waard, die tot en met 31 oktober te zien is in De Vergulde Swaen. Daar zijn oude foto's, schilderijen, modellen en informatie over de molengeschiedenis van het gebied te bekijken. 

In één oogopslag
Wat: Wandeling langs de verdwenen molens van Zwijndrecht
Wanneer: zaterdag 26 september 2026
Waar: vertrek vanaf De Vergulde Swaen, Rotterdamseweg 53-55, Zwijndrecht
Duur: ongeveer anderhalf uur
Kosten: € 5 voor leden, € 7,50 voor niet-leden
Aanmelden: vooraf noodzakelijk via lezingen@swaen.org of 078-612 56 81
Extra: na afloop is er koffie met iets lekkers; bij voldoende belangstelling wordt ook een middagwandeling gehouden
Klik hier voor meer informatie